asayeshgostaran

وکیل پایه یک نیاوران و بیان اطلاع از مجرد بودن خواستگار

وکیل دادگستری و بیان اطلاع از مجرد بودن خواستگار

در موضوع وکیل دادگستری و بیان اطلاع از مجرد بودن خواستگار می خواهیم تا در رابطه با روش های موجود برای اطلاع از مجرد بودن خواستگار برای شما عزیزان صحبت کنیم. در این نوشته از وکلای طراز اول نظر خواهی شده است و روش های قانونی و قابل دسترس برای اطمینان از مجرد بودن خواستگار بیان گردیده است و بر همین اساس بر خود لازم دانسته ایم تا مطالب بیان شده در این نوشته را به زبانی ساده وقابل درک برای تمامی افراد بیان کنیم.

به بیان وکیل دادگستری امر ازدواج یکی از قدیمی ترین آداب و رسوم میان انسان ها می باشد. این آداب و رسوم که آغاز خلقت میان انسان ها وجود دارد اساس و پایه بقای جوامع بشری به شمار می آید ، بر همین اساس اهمیت این موضوع سبب گردیده است تا علاوه بر مباحث شرع در اسلام ، قانون نیز به منظور محفوظ ماندن حرمت این رسم قدیمی قواعدی را در نظر بگیرند.

وکیل دادگستری و بیان اطلاع از مجرد بودن خواستگار

بر همین اساس و به دلیل جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد از این رسم کهن مجازات هایی را برای اشخاصی که طرف مقابل خود را در ازدواج فریب می دهند و در مورادی به وی سخنان دروغ می گویند ، درنظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید که این در حالی می باشد که یکی از مصادیق روشن عمل مجرمانه و فریب در امر مقدس ازدواج ، عنوان کردن عدم ازدواج یکی از طرفین عقد نکاح در نظر گرفته شده است و قانون گذار مجازات هایی را در این خصوص در نظر گرفته است.

وکیل پایه یک و بررسی روش های دریافت گواهی تجرد

در این قسمت از نوشته قصد داریم تا با کمک وکیل پایه یک و با بیان برخی مثال های موجود به شرح دقیق تر مطالب بپردازیم. در همین راستا و به عنوان مثال مردی را تصور کنید که در گذشته سابقه ازدواج و طلاق از خانمی را داشته باشد و به خواستگاری دختری دیگر می رود و خود را مجرد و بدون سابقه ازدواج معرفی می کند و بر اساس گفته های وی عقد نکاح خوانده شود.

همچنین به گفته وکیل پایه یک در برخی موارد امکان دارد شخصی قصد ازدواج با زنی دیگر را نیز داشته باشد و به دلیل اینکه دو شناسنامه دارد ، ازدواج نخست خود را از زن دوم خود مخفی می نماید و اقدام به ثبت ازدواج خود در شناسنامه دوم می کند.در نظر داشته باشید که همواره این احتمال وجود دارد که فردی قصد فریب در ازدواج توسط زن رخ دهد. به طور مثال زن ازدواج قبلی خود را از شوهرش مخفی نگه دارد و به وی در این رابطه حرفی نزده باشد و اعلام نماید که در گذشته با هیچ مرد دیگری ازدواج نکرده است.

وکیل پایه یک در ادامه صحبت های خویش می فرمایند

در این شرایط با استناد به قانون و به بیان وکیل پایه یک ، چنین فردی به حکم مواد قانونی مرتکب فریب در ازدواج گردیده است و به همین دلیل مجازات وی شش ماه تا دو سال حبس خواهد بود.

اما راه هایی وجود دارد که به موجب آن ها این امکان وجود دارد تا افراد در دام چنین افراد خبیسی گرفتار نشوند و با اطمینان اقدام به ازدواج نمایند.

به گفته وکیل پایه یک یکی از روش های دریافت گواهی تجرد پیش از انجام عقد ازدواج میان زوجین می باشد. گواهی تجرد مدرکی می باشد که بر اساس اطلاعات درج شده در سند سجلی شخص و صرفا برای صاحب سند و بر اساس درخواست وی یا وکیل قانونی وی صادر خواهد شد . همچنین این درخواست به صورت اینترنتی نیز امکان پذیر می باشد. در نظر داشته باشید که در این سند تمامی اطلاعات فرد در رابطه با ازدواج و فوت همسر و یا شوهر سابق وی به طور کامل درج شده است.

همچنین توجه داشته باشید که گواهی تجرد ، از جمله مدارک لازم برای استخدام در بعضی مشاغل خاص ، سفر به خارج از کشور ، ادامه تحصیل در بعضی از مقاطع تحصیلی و حتی ثبت مواردی از ازدواج ها می باشد و از افراد درخواست می شود تا آن را تهیه کرده و ارائه نمایند.

وکیل دادگستری و بیان اطلاع از مجرد بودن خواستگار

وکیل دادگستری و بیان اطلاع از مجرد بودن خواستگار

وکیل پایه یک دادگستری و بیان نکاتی در رابطه با مجرد بودن خواستگار

نکته اول

برای هر فردی این امکان وجود دارد تا با مراجعه به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود و یا اداره سجلات و احوال شخصیه در وزارت امور خارجه و همچنین نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور درخواست صدور گواهی تجرد کنند.

نکته دوم

گواهی تجرد فقط توسط اداره کل ثبت احوال امور خارجه و ظرف یک روز صادر می شود. همچنین در نظر داشته باشید تحویل گواهی تجرد ، فقط در ثبت احوال امور خارجه به آدرس تهران ، خیابان امام خمینی نبش شیخ هادی انجام می پذیرد.

نکته سوم

امکان دریافت این گواهی توسط شخصی بجز صاحب شناسنامه وجود دارد اما لازم است تا در این موارد فرد دارای وکالتنامه رسمی از صاحب گواهی باشد و در آن به اخذ گواهی تجرد به روشنی اشاره شده باشد.

نکته چهارم

چنانچه متقاضی گواهی بخواهد گواهی تجرد را به مقامات خارجی ارائه دهد ، می بایست در ابتدا گواهی را از طریق دارالترجمه رسمی ، ترجمه نماید و پس از تایید امور دفتر مترجمان وزارت دادگستری ، اقدام به دریافت تایید وزارت امور خارجه نماید.

براي آشنايي بيشتر با اين مطلب و انجام ساير امور حقوقي مي‌توانيد با موسسه حقوقي آسايش‌گستران تماس بگيريد:

۰۲۱-۸۸۴۰۳۹۸۷


برچسب ها : وکیل پایه یک خانواده , وکیل مشاور حقوقی , وکیل پایه یک حقوق , وکیل امور ثبتی , مشاوره با وکیل , تعرفه وکالت وکیل ,
+ نوشته شده در دوشنبه 9 تير 1399ساعت 16:26 توسط مشاور حقوقی | | تعداد بازدید : 2